Ady Endre vagy József Attila? Kitaláljátok, ki írta a verseket?
Két nagy magyar költő verseiből válogattunk idézeteket. El tudjátok dönteni, hogy melyiket ki írta?
Két nagy magyar költő verseiből válogattunk idézeteket. El tudjátok dönteni, hogy melyiket ki írta?
Ma van Ady Endre születésének 145. évfordulója. Hoztunk nektek egy tesztet a magyar irodalom egyik legjelentősebb költőjéről.
Ki volt a példaképe a költőnek? Melyik politikai pártnak volt az alapító tagja? Többek között ezekre kérdezünk rá ebben a tesztben.
Csak olyan Ady Endre-versekből vettünk ki részleteket, amelyeket középiskolásként feldolgoztatok irodalomórán, vagy legalábbis a szöveggyűjteményből ismerős lehet.
Menjen ez most fejből, Google-t használni nem ér.
Ady Endre az egyik legnagyobb költőnk, verseit számos nyelvre lefordították. Ti mennyire ismeritek? Lefordítottuk néhány versét angolra, a Google fordítója segítségével - így is megismeritek?
Lefordítottunk néhány Ady Endre-verset angolra, méghozzá a Google fordítója segítségével - és időnként érdekes fordításokat kaptunk.
Melyik Ady Endre legutolsó verse? Ki volt a példaképe a költőnek? Melyik politikai pártnak volt az alapító tagja? Többek között ezekre kérdezünk rá ebben a tesztben. Mindent tudtok Adyról?
A költészet világnapján bekukkantottunk a magyar irodalom legismertebb szereplőinek otthonába, hálószobájába, nappalijába. Nyáry Krisztián szerelmeskönyvéből kiderülnek olyan történetek, amelyekről valószínűleg nem hallottatok irodalomórán.
Ki volt Radnóti Miklós első szerelme? Hogyan nem lett Petőfi Sándorné Prielle Kornéliából? Miért nem tetszett Babits Mihálynak Csinszka? Amit irodalomórán nem tanítanak.
Újabb irodalmi tesztet készítettünk: ma este a 140 éve született Ady Endre műveit kell felismernetek egy-egy részlet alapján.
Száznegyven éve, 1877. november 22-én született Ady Endre. Ennek alkalmából ma összeállítottunk nektek egy olyan tesztet, amiben a költő verseit kell felismernetek. Most nem az a kérdés, hogy kitől idézünk, hanem, hogy melyik versből látjátok a részletet.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.